بیوگرافی هیث لجر، هنرپیشه ای که قربانی جوکر شد

0
1293

هیث لجر (Heath Andrew Ledger) بازیگر استرالیایی که برنده اسکار برای ایفای نقش در فیلم The Dark Knight .

خلاصه داستانی تلخ

هیث لجر ، در چهارم اپریل ۱۹۷۹ در پرت (مرکز ایالت غربی در کشور استرالیا است) متولد شد . او فرزند سالی لجر و کیم لجر بود . او برای ایفای نقش در فیلم Brokeback Mountain برنده جایزه گلدن گلوب شد. در سال ۲۰۰۸ در فیلم The Dark Knight در نقش جوکر بازی کرد.  بعد از بازی در نقش جوکر به دلیل افسردگی و مصرف پیش از حد قرص در گذشت. او بعد مرگ موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن در نقش جوکر شود .

زندگی

سالی لجر معلم فرانسوی و کیم لجر بود راننده ماشین های مسابقه ای و مهندس معدن بود . پدر و مادر هیث ، نام او و خواهرش را از دوشخصیت اصلی رمان Wuthering Height انتخاب کردن . هیث و خواهرش کیت دو خواهر ناتنی هم داشتند . لجر در ابتدای زندگی علاقه زیادی به بازی شطرنج داشت.  در سن ۱۰ سالگی  موفق به کسب قهرمانی شطرنج در غرب استرالیا شد. در این زمان بود که علاقهمند به بازیگری شد . در همان سن در نقش پیتر پن در مدرسه بازی کرد . وقتی در سن ۱۱ سالگی بود پدر و مادر آن از هم جدا شدن .

هیث لجر در نقش جوکرآغاز فعالیت در هالیود

او در سن ۱۶ سالگی فارغ تحصیل شد. و بعد به همراه دوستش به سیدنی برای دوره کارگردانی مهاجرت کرد . او در نقش های متفاوتی در تلویزیون بازی کرد . اولین درام احساسی که بازی کرد در سال ۱۹۹۷ بود . این مجموع درام نامزد چند جایزه شد و لجر را به مخاطبان آمریکایی و مدیران فاکس معرفی کرد . در سال ۱۹۹۹ در معرض دید مخاطبان بین مللی برای بازی در فیلم ۱۰ چیز درباره تو که ازشان متنفرم قرار قرار گرفت . این فیلم مورد توجه مخاطبان جوان قرار گرفت . با وجود سن کمی که داشت پیشنهاد های بسیاری برای نقش اول فیلم های پر فروش شد . او در سال ۲۰۰۱ در مجله جز ۵۰ زیباترین مردان به انتخاب مردم قرار گرفت .

زندگی شخصی

او با میشل ویلیامز ازدواج کرد و صاحب فرزندی دختر به نام ماتیلدا شد.

در سال ۲۰۰۷ یو اس ویکی مدعی شد که این دو از یک دیگر طلاق گرفته اند.

بعد ها این خبر توسط پدر میشل تایید شد.

هیث لجر در نقش جوکر
مرگ تراژیک 

در ۲۲ ژانویه ۲۰۰۸ در تخت خواب خود توسط ولزین در آپارتمان خود پیدا شد . ولزین کمی زود تر از قرار خود با لجر در ساعت ۳ میرسد و با دیدن وضعیت ، به دوست لجر ، ماری کیت اولسن تماس میگیرد. اولسن نیرو های امنیتی را در جریان اتفاق قرار میدهد . بعد از گذشت ربع ساعت ولزین مجدد به اولسن تماس میگیرد و ابراز ترس میکند که هیث نفس نمیکشد و به درخواست ۹۱۱ شروع به احیا میکند که جوابی نمیدهد. ساعت ۳:۳۶ مرگ هیث تایید میشود . بعد مدتی پلیس اعلام میکند که هیث اقدام به خودکشی نکرده است و دلیل مرگ مسمومیت دارویی بوده است . پزشک قانونی مقدار زیادی مسکن اکسیکودون و ضداضطراب‌های دیازپام، تمازپام، الپرازولام در خون هیث یافت شده است . در زمان مرگ او در حال ایفای نقش در دو فیلم دکتر پارناسوس، مردی که به شیطان رو دست زد ، بود .

منابع biography ، wikipedia

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید